1025HC40-RTR
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
1025HC40-RTR Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 1025HC40-RTR
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FUSE BRD MNT 40A 250VAC 72VDC SM
Dataark: 1025HC40-RTR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 1025HC40-RTR
Varenummer 1025HC40-RTR Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FUSE BRD MNT 40A 250VAC 72VDC SM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 61840 pcs Datablad 1025HC40-RTR.pdf
Spændingsvurdering - DC 72V Spændingsværdi - AC 250V
Størrelse / Dimension 0.177" Dia x 0.488" L (4.50mm x 12.40mm) Serie 1025HC
Responstid Fast Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 2-SMD, Square End Block Andre navne 283-4681-2
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Smeltning I²t 400
DC Kold modstand 0.0013 Ohms Nuværende vurdering 40A
Farve - Brydekapacitet @ Nominel spænding 300A AC, 500A DC
Godkendelser cURus
Relaterede produkter
producenter: Weidmuller
Beskrivelse: ENCLOSURE
På lager: 1150 pcs
Hent: 1025950050.pdf
RFQ
1025C
1025C
producenter: Murata Power Solutions
Beskrivelse: PULSE XFMR 2:1:1 24MH
På lager: 17794 pcs
Hent: 1025C.pdf
RFQ
1025R-00K
1025R-00K
producenter: API Delevan
Beskrivelse: FIXED IND 150NH 1.23A 100 MOHM