ST32ETA203
Copal ElectronicsCopal Electronics
ST32ETA203 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ST32ETA203
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 20KOHM 0.125W J LEAD TOP
Dataark: ST32ETA203.pdf
  • Besked
Specifikationer for ST32ETA203
Varenummer ST32ETA203 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 20KOHM 0.125W J LEAD TOP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 97056 pcs Datablad ST32ETA203.pdf
Tolerance ±20% Afslutningsstil J Lead
Temperaturkoefficient ±100ppm/°C Størrelse / Dimension Square - 0.134" L x 0.134" W x 0.079" H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm)
Serie ST-32 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 20 kOhms Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Emballage Tape & Reel (TR) Andre navne ST-32ETA 20K OHM (24)
ST-32ETA203
ST32ETA203TR
Antal drejninger 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse 20 kOhms 0.125W, 1/8W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Top Adjustment Justeringstype Top Adjustment