WLCR025FE
OhmiteOhmite
Ohmite
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: WLCR025FE
Producent / Mærke: Ohmite
Produkt beskrivelse RES 0.025 OHM 2W 1% AXIAL
Dataark: WLCR025FE.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for WLCR025FE
Varenummer WLCR025FE Fabrikant Ohmite
Beskrivelse RES 0.025 OHM 2W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 82648 pcs Datablad WLCR025FE.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±300ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.180" Dia x 0.449" L (4.57mm x 11.40mm)
Serie WL Modstand 25 mOhms
Power (Watts) 2W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Andre navne OHWLCR025FE
OHWLCR025FE-ND
Driftstemperatur - Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Current Sense, Moisture Resistant
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 25 mOhms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Current Sense, Moisture Resistant Wirewound