25SVPF56M
PanasonicPanasonic
25SVPF56M Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25SVPF56M
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM POLY 56UF 20% 25V SMD
Dataark: 25SVPF56M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 25SVPF56M
Varenummer 25SVPF56M Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM POLY 56UF 20% 25V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 188833 pcs Datablad 25SVPF56M.pdf
Spændingsvurdering 25V Type Polymer
Tolerance ±20% Overflade Mount Land Størrelse 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm) Serie OS-CON™, SVPF
Ripple Current @ Low Frequency 140mA @ 120Hz Ripple Current @ High Frequency 2.8A @ 100kHz
Vurderinger - Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne P16514TR
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.236" (6.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 30 mOhm
Detaljeret beskrivelse 56µF 25V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 30 mOhm 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 56µF