350LSG3300MNB64X109
RubyconRubycon
350LSG3300MNB64X109 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 350LSG3300MNB64X109
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 3300UF 20% 350V SCREW
Dataark: 1.350LSG3300MNB64X109.pdf2.350LSG3300MNB64X109.pdf3.350LSG3300MNB64X109.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 350LSG3300MNB64X109
Varenummer 350LSG3300MNB64X109 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 3300UF 20% 350V SCREW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 350V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 2.520" Dia (64.00mm)
Serie LSG Ripple Current @ Low Frequency 8.4A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 11.76A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals Andre navne 1189-1929
350LSG3300M64X109
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 1.110" (28.20mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 4.409" (112.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 3300µF 350V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 3300µF