350LSG4700MEFC64X139
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 350LSG4700MEFC64X139
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse SCREW TERMINAL
Dataark: 1.350LSG4700MEFC64X139.pdf2.350LSG4700MEFC64X139.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
20 pcs
  • Besked
Specifikationer for 350LSG4700MEFC64X139
Varenummer 350LSG4700MEFC64X139 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse SCREW TERMINAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1592 pcs Datablad 1.350LSG4700MEFC64X139.pdf2.350LSG4700MEFC64X139.pdf
Spændingsvurdering 350V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 2.520" Dia (64.00mm)
Serie LSG Ripple Current @ Low Frequency 10.2A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 14.28A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 1.110" (28.20mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 5.591" (142.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 4700µF 350V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 4700µF