350LSU10000MNB90X141
RubyconRubycon
350LSU10000MNB90X141 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 350LSU10000MNB90X141
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 10000UF 20% 350V SCREW
Dataark: 1.350LSU10000MNB90X141.pdf2.350LSU10000MNB90X141.pdf3.350LSU10000MNB90X141.pdf
  • Besked
Specifikationer for 350LSU10000MNB90X141
Varenummer 350LSU10000MNB90X141 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 10000UF 20% 350V SCREW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 350V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 3.543" Dia (90.00mm)
Serie LSU Ripple Current @ Low Frequency 28.8A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 40.32A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals Andre navne 1189-1937
350LSU10000M90X141
Driftstemperatur -25°C ~ 85°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 1.236" (31.40mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 5.630" (143.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 10000µF 350V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C kapacitans 10000µF