350LSQ1000MNB36X98
RubyconRubycon
350LSQ1000MNB36X98 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 350LSQ1000MNB36X98
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 350V SCREW
Dataark: 1.350LSQ1000MNB36X98.pdf2.350LSQ1000MNB36X98.pdf
100 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 350LSQ1000MNB36X98
Varenummer 350LSQ1000MNB36X98 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 350V SCREW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5126 pcs Datablad 1.350LSQ1000MNB36X98.pdf2.350LSQ1000MNB36X98.pdf
Spændingsvurdering 350V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.417" Dia (36.00mm)
Serie LSQ Ripple Current @ Low Frequency 3.8A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 4.484A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals Andre navne 1189-1954
350LSQ1000M36X98
Driftstemperatur -25°C ~ 85°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.500" (12.70mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 3.976" (101.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 1000µF 350V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 85°C kapacitans 1000µF