350LSG6800MNB77X141
RubyconRubycon
350LSG6800MNB77X141 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 350LSG6800MNB77X141
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 6800UF 20% 350V SCREW
Dataark: 1.350LSG6800MNB77X141.pdf2.350LSG6800MNB77X141.pdf3.350LSG6800MNB77X141.pdf
  • Besked
Specifikationer for 350LSG6800MNB77X141
Varenummer 350LSG6800MNB77X141 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 6800UF 20% 350V SCREW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 350V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 3.032" Dia (77.00mm)
Serie LSG Ripple Current @ Low Frequency 14.1A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 19.74A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals Andre navne 1189-1961
350LSG6800M77X141
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 1.236" (31.40mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 5.630" (143.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 6800µF 350V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 6800µF