WCB5JB10R0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: WCB5JB10R0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 10 OHM 5W 5% AXIAL
Dataark: 1.WCB5JB10R0.pdf2.WCB5JB10R0.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for WCB5JB10R0
Varenummer WCB5JB10R0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 10 OHM 5W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 184298 pcs Datablad 1.WCB5JB10R0.pdf2.WCB5JB10R0.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.875" L x 0.375" W (22.22mm x 9.52mm)
Serie WCB Modstand 10 Ohms
Power (Watts) 5W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 275°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 10 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Wirewound Sammensætning Wirewound