WCB5JB3K30
Produkt oversigt
Varenummer: WCB5JB3K30
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 3.3K OHM 5W 5% AXIAL
Dataark: 1.WCB5JB3K30.pdf2.WCB5JB3K30.pdf
  • Besked
Specifikationer for WCB5JB3K30
Varenummer WCB5JB3K30 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 3.3K OHM 5W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 166950 pcs Datablad 1.WCB5JB3K30.pdf2.WCB5JB3K30.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±20ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.875" L x 0.375" W (22.22mm x 9.52mm)
Serie WCB Modstand 3.3 kOhms
Power (Watts) 5W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 275°C
Detaljeret beskrivelse 3.3 kOhms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Wirewound Sammensætning Wirewound