WCB5JB270R
Produkt oversigt
Varenummer: WCB5JB270R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 270 OHM 5W 5% AXIAL
Dataark: 1.WCB5JB270R.pdf2.WCB5JB270R.pdf
  • Besked
Specifikationer for WCB5JB270R
Varenummer WCB5JB270R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 270 OHM 5W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 169643 pcs Datablad 1.WCB5JB270R.pdf2.WCB5JB270R.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±20ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.875" L x 0.375" W (22.22mm x 9.52mm)
Serie WCB Modstand 270 Ohms
Power (Watts) 5W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 275°C
Detaljeret beskrivelse 270 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Wirewound Sammensætning Wirewound