MSCD200-12
MicrosemiMicrosemi
MSCD200-12 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MSCD200-12
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE MODULE 1.2KV 200A SD2
Dataark: MSCD200-12.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
  • Besked
Specifikationer for MSCD200-12
Varenummer MSCD200-12 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE MODULE 1.2KV 200A SD2 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1953 pcs Datablad MSCD200-12.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.3V @ 300A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 1200V
Leverandør Device Package SD2 Fart Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Serie - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde D2 Andre navne MSCD20012
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Standard
Diode Konfiguration 1 Pair Series Connection Detaljeret beskrivelse Diode Array 1 Pair Series Connection Standard 1200V 200A Chassis Mount D2
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 9mA @ 1200V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 200A