MSCD165-12
MicrosemiMicrosemi
MSCD165-12 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MSCD165-12
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE MODULE 1.2KV 165A SD2
Dataark: MSCD165-12.pdf
  • Besked
Specifikationer for MSCD165-12
Varenummer MSCD165-12 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE MODULE 1.2KV 165A SD2 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4662 pcs Datablad MSCD165-12.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.4V @ 300A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 1200V
Leverandør Device Package SD2 Fart Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Serie - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde D2 Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype Standard Diode Konfiguration 1 Pair Series Connection
Detaljeret beskrivelse Diode Array 1 Pair Series Connection Standard 1200V 165A Chassis Mount D2 Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 9mA @ 1200V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 165A