MSCD165-18
MicrosemiMicrosemi
Microsemi
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MSCD165-18
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE MODULE 1.8KV 165A D2
Dataark: MSCD165-18.pdf
  • Besked
Specifikationer for MSCD165-18
Varenummer MSCD165-18 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE MODULE 1.8KV 165A D2 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4919 pcs Datablad MSCD165-18.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.4V @ 300A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 1800V
Fart Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Serie -
Emballage Bulk Pakke / tilfælde D2
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Standard
Diode Konfiguration 1 Pair Series Connection Detaljeret beskrivelse Diode Array 1 Pair Series Connection Standard 1800V 165A Chassis Mount D2
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 9mA @ 1800V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 165A