MSCD120-16
MicrosemiMicrosemi
MSCD120-16 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MSCD120-16
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE MODULE 1.6KV 120A D1
Dataark: MSCD120-16.pdf
  • Besked
Specifikationer for MSCD120-16
Varenummer MSCD120-16 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE MODULE 1.6KV 120A D1 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6754 pcs Datablad MSCD120-16.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.43V @ 300A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 1600V
Leverandør Device Package D1 Fart Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Serie - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde D1 Andre navne MSCD120-16MP
MSCD120-16MP-ND
MSCD12016
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Standard
Diode Konfiguration 1 Pair Series Connection Detaljeret beskrivelse Diode Array 1 Pair Series Connection Standard 1600V 120A Chassis Mount D1
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 6mA @ 1600V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 120A