MSCD165-16
MicrosemiMicrosemi
MSCD165-16 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MSCD165-16
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE MODULE 1.6KV 165A SD2
Dataark: MSCD165-16.pdf
  • Besked
Specifikationer for MSCD165-16
Varenummer MSCD165-16 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE MODULE 1.6KV 165A SD2 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6392 pcs Datablad MSCD165-16.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.4V @ 300A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 1600V
Leverandør Device Package SD2 Fart Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Serie - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde D2 Andre navne MSCD165-16MP
MSCD165-16MP-ND
MSCD16516
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Standard
Diode Konfiguration 1 Pair Series Connection Detaljeret beskrivelse Diode Array 1 Pair Series Connection Standard 1600V 165A Chassis Mount D2
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 9mA @ 1600V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 165A