MSCD120-18
MicrosemiMicrosemi
Microsemi
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MSCD120-18
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE MODULE 1.8KV 120A D1
Dataark: MSCD120-18.pdf
  • Besked
Specifikationer for MSCD120-18
Varenummer MSCD120-18 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE MODULE 1.8KV 120A D1 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3696 pcs Datablad MSCD120-18.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.43V @ 300A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 1800V
Leverandør Device Package D1 Fart Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Serie - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde D1 Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype Standard Diode Konfiguration 1 Pair Series Connection
Detaljeret beskrivelse Diode Array 1 Pair Series Connection Standard 1800V 120A Chassis Mount D1 Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 6mA @ 1800V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 120A