MR5FTR200
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
MR5FTR200 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MR5FTR200
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.2 OHM 5W 1% AXIAL
Dataark: 1.MR5FTR200.pdf2.MR5FTR200.pdf
  • Besked
Specifikationer for MR5FTR200
Varenummer MR5FTR200 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.2 OHM 5W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 124046 pcs Datablad 1.MR5FTR200.pdf2.MR5FTR200.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient -
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.330" Dia x 0.925" L (8.38mm x 23.50mm)
Serie MR Modstand 200 mOhms
Power (Watts) 5W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 275°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Current Sense, Moisture Resistant Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 200 mOhms ±1% 5W Through Hole Resistor Axial Current Sense, Moisture Resistant Metal Foil Sammensætning Metal Foil