RSPF2FT93K1
Produkt oversigt
Varenummer: RSPF2FT93K1
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 93.1K OHM 2W 1% AXIAL
Dataark: 1.RSPF2FT93K1.pdf2.RSPF2FT93K1.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for RSPF2FT93K1
Varenummer RSPF2FT93K1 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 93.1K OHM 2W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1237920 pcs Datablad 1.RSPF2FT93K1.pdf2.RSPF2FT93K1.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient -200/ +350ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)
Serie RSPF Modstand 93.1 kOhms
Power (Watts) 2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 93.1 kOhms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Oxide Film Sammensætning Metal Oxide Film