WW2BT5R60
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: WW2BT5R60
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 5.6 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Dataark: 1.WW2BT5R60.pdf2.WW2BT5R60.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for WW2BT5R60
Varenummer WW2BT5R60 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 5.6 OHM 1.5W 0.1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 227233 pcs Datablad 1.WW2BT5R60.pdf2.WW2BT5R60.pdf
Tolerance ±0.1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.156" Dia x 0.370" L (3.96mm x 9.40mm)
Serie WW Modstand 5.6 Ohms
Power (Watts) 1.5W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 350°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Moisture Resistant Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 5.6 Ohms ±0.1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound Sammensætning Wirewound