WW2FBR100
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
WW2FBR100 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: WW2FBR100
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.1 OHM 1.5W 1% AXIAL
Dataark: 1.WW2FBR100.pdf2.WW2FBR100.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for WW2FBR100
Varenummer WW2FBR100 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.1 OHM 1.5W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 336107 pcs Datablad 1.WW2FBR100.pdf2.WW2FBR100.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±90ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.156" Dia x 0.370" L (3.96mm x 9.40mm)
Serie WW Modstand 100 mOhms
Power (Watts) 1.5W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Andre navne WW 2 0.1 1% B
WW20.11%B
WW20.11%B-ND
WW20.1FB
WW20.1FB-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 350°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Moisture Resistant
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 100 mOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound