WW2FB10R0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
WW2FB10R0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: WW2FB10R0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 10 OHM 1.5W 1% AXIAL
Dataark: 1.WW2FB10R0.pdf2.WW2FB10R0.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for WW2FB10R0
Varenummer WW2FB10R0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 10 OHM 1.5W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 353927 pcs Datablad 1.WW2FB10R0.pdf2.WW2FB10R0.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.156" Dia x 0.370" L (3.96mm x 9.40mm)
Serie WW Modstand 10 Ohms
Power (Watts) 1.5W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Andre navne WW 2 10 1% B
WW2101%B
WW2101%B-ND
WW210FB
WW210FB-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 350°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Moisture Resistant
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 10 Ohms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound